- Ref No: 64098AMC300125CQ In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 64098AMC300125CQ |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Amethyst |
| Quality | Standard |
| Enhancement | A (Not currently known to be enhanced) |
| Origin | Brazil |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 100 pce |
| Length | 1.25 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Depth | 0.81 mm |
| Avg. weight | 0.010 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |