- Ref No: 35602CTC100200CQ In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 35602CTC100200CQ |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Chrome-Tourmaline |
| Quality | Standard |
| Enhancement | A (Not currently known to be enhanced) |
| Origin | Africa |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 60 pce |
| Length | 2.00 mm |
| Width | 2.00 mm |
| Depth | 1.30 mm |
| Avg. weight | 0.036 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |