    Ref No: 100343GSC100280CQ In stock
  • Order now and we will dispatch it on
    Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
Product ID 100343GSC100280CQ
Number of Stones 36 pce
Length 2.80 mm
Width 2.80 mm
Depth 1.82 mm
Avg. weight 0.111 cts
Max. tolerance +0.03 mm
2.80 mm each round shaped stone matches a very good brilliant cut and size with maximum tolerance of +0.03 mm.
100% natural all stones are guaranteed to be natural.