- Ref No: 23790BSG300100EC In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Wednesday, 13 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 23790BSG300100EC |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Sapphire |
| Quality | Premium |
| Number of Stones | 100 pce |
| Length | 1.00 mm |
| Width | 1.00 mm |
| Depth | 0.64 mm |
| Avg. weight | 0.006 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |