- Ref No: 69434GSC300170CQ In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 69434GSC300170CQ |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Sapphire |
| Quality | Standard |
| Enhancement | A (Not currently known to be enhanced) |
| Origin | Africa |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 100 pce |
| Length | 1.70 mm |
| Width | 1.70 mm |
| Depth | 1.10 mm |
| Avg. weight | 0.022 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |