    Ref No: 45095BCQ300200EC In stock
    Estimated within 3-5 working days
Vital data 100% natural gemstones
Product ID 45095BCQ300200EC
Number of Stones 64 pce
Length 2.00 mm
Width 2.00 mm
Depth 1.36 mm
Avg. weight 0.050 cts
Max. tolerance +0.03 mm
2.00 mm each square shaped stone matches an exceptional princess cut and size with maximum tolerance of +0.03 mm.
100% natural all stones are guaranteed to be natural.