    Ref No: 82337YSB600120EC In stock
  • Order now and we will dispatch it on
    Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
Product ID 82337YSB600120EC
Number of Stones 60 pce
Length 1.20 mm
Width 1.20 mm
Depth 0.78 mm
Avg. weight 0.012 cts
Max. tolerance +0.03 mm
1.20 mm each round shaped stone matches an exceptional cabochon cut and size with maximum tolerance of +0.03 mm.
100% natural all stones are guaranteed to be natural.