- Ref No: 73237RBC200130CQ In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 73237RBC200130CQ |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Ruby |
| Quality | Standard |
| Enhancement | E (Normally enhanced) |
| Origin | Mozambique |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 100 pce |
| Length | 1.30 mm |
| Width | 1.30 mm |
| Depth | 0.84 mm |
| Avg. weight | 0.011 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |