    Ref No: 54908YSC600140EC In stock
  • Order now and we will dispatch it on
    Thursday, 14 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
Product ID 54908YSC600140EC
Number of Stones 100 pce
Length 1.40 mm
Width 1.40 mm
Depth 0.91 mm
Avg. weight 0.014 cts
Max. tolerance +0.03 mm
1.40 mm each round shaped stone matches an exceptional brilliant cut and size with maximum tolerance of +0.03 mm.
100% natural all stones are guaranteed to be natural.