    Ref No: 96327BKB100300EC In stock
  • Order now and we will dispatch it on
    Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
Product ID 96327BKB100300EC
Number of Stones 25 pce
Length 3.00 mm
Width 3.00 mm
Depth 1.95 mm
Avg. weight 0.170 cts
Max. tolerance +0.03 mm
3.00 mm each round shaped stone matches an exceptional cabochon cut and size with maximum tolerance of +0.03 mm.
100% natural all stones are guaranteed to be natural.