- Ref No: 41487BSC100195CQ In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 41487BSC100195CQ |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Sapphire |
| Quality | Standard |
| Enhancement | E (Normally enhanced) |
| Origin | Africa |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 60 pce |
| Length | 1.95 mm |
| Width | 1.95 mm |
| Depth | 1.27 mm |
| Avg. weight | 0.040 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |