- Ref No: 57927BSC300140CQ In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Wednesday, 13 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 57927BSC300140CQ |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Sapphire |
| Quality | Standard |
| Number of Stones | 100 pce |
| Length | 1.40 mm |
| Width | 1.40 mm |
| Depth | 0.91 mm |
| Avg. weight | 0.014 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |