- Ref No: 103699BSC300210EC In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Wednesday, 13 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 103699BSC300210EC |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Sapphire |
| Quality | Premium |
| Enhancement | E (Normally enhanced) |
| Origin | Africa |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 60 pce |
| Length | 2.10 mm |
| Width | 2.10 mm |
| Depth | 1.36 mm |
| Avg. weight | 0.045 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |