    Ref No: 124772BSC400100CQ In stock
  • Order now and we will dispatch it on
    Wednesday, 13 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
Product ID 124772BSC400100CQ
Number of Stones 100 pce
Length 1.00 mm
Width 1.00 mm
Depth 0.65 mm
Avg. weight 0.006 cts
Max. tolerance +0.03 mm
1.00 mm each round shaped stone matches a very good brilliant cut and size with maximum tolerance of +0.03 mm.
100% natural all stones are guaranteed to be natural.