    Ref No: 112859CTQ400300EC In stock
  • Order now and we will dispatch it on
    Thursday, 14 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
Product ID 112859CTQ400300EC
Number of Stones 36 pce
Length 3.00 mm
Width 3.00 mm
Depth 1.95 mm
Avg. weight 0.168 cts
Max. tolerance +0.03 mm
3.00 mm each square shaped stone matches an exceptional princess cut and size with maximum tolerance of +0.03 mm.
100% natural all stones are guaranteed to be natural.