- Ref No: 147065RBC300110EC In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Thursday, 14 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 147065RBC300110EC |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Ruby |
| Quality | Premium |
| Enhancement | E (Normally enhanced) |
| Origin | Mozambique |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 100 pce |
| Length | 1.10 mm |
| Width | 1.10 mm |
| Depth | 0.71 mm |
| Avg. weight | 0.007 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |