- Ref No: 146255BSQ200200EC In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Friday, 15 May 2026
- Shipping : United States
- Free - FREE express international delivery
- Delivery
- Estimated within 3-5 working days
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 146255BSQ200200EC |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Sapphire |
| Quality | Premium |
| Enhancement | E (Normally enhanced) |
| Origin | Africa |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 64 pce |
| Length | 2.00 mm |
| Width | 2.00 mm |
| Depth | 1.36 mm |
| Avg. weight | 0.050 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |