- Ref No: 100339GSC100270CQ In stock
- Order now and we will dispatch it on
- Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
| Product ID | 100339GSC100270CQ |
| Identification | Natural gemstone |
| Variety | Sapphire |
| Quality | Standard |
| Enhancement | A (Not currently known to be enhanced) |
| Origin | Africa |
Measurements perfectly matched
| Number of Stones | 36 pce |
| Length | 2.70 mm |
| Width | 2.70 mm |
| Depth | 1.75 mm |
| Avg. weight | 0.100 cts |
| Max. tolerance | +0.03 mm |