    Ref No: 112852CTQ400250EC In stock
  • Order now and we will dispatch it on
    Friday, 15 May 2026
Vital data 100% natural gemstones
Product ID 112852CTQ400250EC
Number of Stones 36 pce
Length 2.50 mm
Width 2.50 mm
Depth 1.62 mm
Avg. weight 0.094 cts
Max. tolerance +0.03 mm
2.50 mm each square shaped stone matches an exceptional princess cut and size with maximum tolerance of +0.03 mm.
100% natural all stones are guaranteed to be natural.